Jak správně pečovat o pokožku v zimě

Suchý vzduch a chladné klima mohou zadělat na problémy naší pokožce. Proto je potřeba dbát na to, abychom těmto problémům předešli a používat vhodné produkty.
V zimě musíme dbát o naší pokožku o něco více než třeba v létě, protože je kůže vystavena studenému vzduchu a jiným extrémním faktorům. Nechceme docílit toho, aby naše pokožka byla suchá nebo šupinatá, což má za příčinu nepříjemné svědění, loupání nebo krvácení.

Péče o pokožku v zimě

Jak se o pokožku v zimě starat?

 

  • V pokožce je třeba udržet přirozenou vlhkost. Nejlepší variantou je používat přírodní oleje, které vaší pokožku ochrání a udrží jí zdravou. Používání hydratačního krému má za účinek to, že uzavře vodu ve vaší pokožce a tu udrží více zvlhčenou než přípravky na vodní bázi.
  • V zimě je také nejlepší vyhýbat se dlouhým koupelím a sprchám. Po koupání nezapomeňte svou pokožku řádně hydratovat.
  • Nezapomínejte ani na opakovací krém. Venku je sice zima, ale i v zimě slunce ovlivňuje naší pokožku.
  • Hydrataci i zvenčí. Nezapomínejte ani na pravidelný pitný režim!
  • Jezte zeleninu. Okurky a celer v sobě obsahují hodně vody, což znamená, že naší pokožku dokáží udržet hydratovanou. Sladké brambory, mrkev, červená paprika nebo dýně jsou pak skvělé pro naši pokožku kvůli antioxidantům a beta-karotenu.

Přírodní produkty pro péči o pleť v zimě

1. Banány
Pokud máte pocit, že je váš obličej příliš suchý, můžete použít obyčejný banán. Jednodušše ho rozmačkejte spolu s mlékem, medem a limetkou šťávou a masku naneste na obličej. Nejen, že vám dodá potřebnou hydrataci, ale i výživu.

2. Mandlový olej
Mandlový olej je prospěšný pro pokožku, jelikož nám poskytne tu správnou vlhkost a udržuje přirozený lesk. Pokud se rozhodneme nanést ho na obličej, určitě není chyba nechat ho působit přes noc, což jen zvýší jeho účinky.

3. Med a vejce 
Med a vajíčka lidé používají už stovky let. Pokožce poskytují vhodnou vlhkost a jako bonus je jemná a zářivá pokožka.

Tipy a triky na péči o pokožku v zimě

4. Ovesné vločky a mléko
Ovesné vločky smíchejte spolu s mlékem, aby vám vznikla pasta. Tu pak naneste na obličej a po několika minutách opláchněte. Tato maska vám pomůže odstranit odumřelou kůži a díky tomu bude vaše pokožka zářivější a krásnější.

5. Aloe Vera
Spousta z nás má možná tuto zázračnou rostlinku doma. Gel z Aloe vera působí jako výborný hydratační prostředek, léčí akné a zabraňuje stárnutí pleti.

6. Mléko
Mléko funguje jako toner. Je totiž nabité antioxidanty a právě kyselina mléčná pomáhá vyrovnat pH a odstranit tmavé skvrnky na obličeji.