Moderní osvětlení domu

Pokud si zařizujete nový domov a přemýšlíte, jak rozmístit světla, pak jste tu správně. I pokud chcete rekonstruovat nebo prostě jen vyměnit světla, pak čtěte dál, protože se vám naše rady budou určitě hodit. Světlo je pro nás důležité, pokud žijeme ve tmě, ovlivňuje to hodně negativně naši psychiku i naše fyzické zdraví. To totiž s psychickou stránkou naší osobnosti úzce souvisí. A každá místnost naší domácnosti si zaslouží jiné světlo.

6405-cl153-aba01ne14-ct0504-1500x1500

Kuchyně a obývací pokoj

V kuchyni potřebujeme dobře vidět na vaření a přípravu jídla. A to znamená hodně světla, ideálně ovlivnitelné intenzity, tak abyste si mohli světlo upravit. Ideální je ke klasickému bodovému lustru pořídit i osvětlení pracovní plochy, třeba led světly umístěnými pod skříňkami, namířené na pracovní plochu. Skvělou variantou jsou také bodová světla, která se mohou různě natáčet na stranu, a upravit si tím osvětlení přesně tam, kde potřebujete. V obývacím pokoji je vhodné mít velké stropní svítidlo, které osvětlí velkou místnost a také lampu s nastavitelnou intenzitou světla. Na intimní večery si můžete pořídit třeba speciální lávovou lampu, která bude zpříjemňovat vaše romantické chvíle.

Ložnice

V ložnici trávíme spoustu času, ale především spánkem. Lustr do ložnice pořizujte takový, aby měl příjemné barvy, které vám vyhovují. Musí se vám především líbit. Do ložnice se hodí spíše klasický lustr se stínítkem, třeba skleněným, než bodová světla. Světlo volte především měkké a teplé.

60655-1500x1500

Toaleta a koupelna

v užitkových prostorách jako je koupelna, chodba či toaleta se hodí především studené světlo, ideálně v bodové variantě. Dobře se udržuje a skvěle osvětlí úplně vše, tak aby bylo opravdu dobře vidět. Nezapomeňte si osvětlit dobře i zrcadlo, bude se vám lépe líčit, či holit. Opravdu stojí za to, pořídit si kvalitní světla, která kvalitně osvětlí celou místnost.