S miskou na klíčení můžete zahradničit i v malém bytě bez balkónu

Rádi byste se pustili do zahradničení, ale nemáte ani kousek vlastní půdy před domem a postrádáte dokonce i balkón? Nevadí, i v takovém případě můžete dosáhnout skvělých výsledků. Dokonce i parapet na okně či stůl vám může posloužit k tomu, abyste si na něm vypěstovali bohatou úrodu – a to vše bez špetky hlíny. Nevěříte?

sazenice

Stačí, když se pustíte do klíčení semínek. Jedná se o velice jednoduchou činnost, která je nenáročná na prostor, na potřebné pomůcky a do jisté míry i na schopnosti pěstitele. Takže pokud dosud postrádáte jakékoli zahradnické zkušenosti, tak klíčení semínek se rozhodně nemusíte obávat. V tomto případě nejde o žádné speciální znalosti či zručnost, bohatě postačí, když svou budoucí úrodu budete pravidelně kontrolovat a prolévat vodou.

Jestli vás klíčení semínek zaujalo, pořiďte si k němu misku na klíčení anebo klíčící sklenici. S oběma nádobami lehce dosáhnete požadovaných výsledků. Za pár sto korun tak koupíte naprosto všechno, co je pro klíčení semínek nezbytné.
Zapomenout ovšem nesmíte ani na samotná semínka. A zde máte opravdu z čeho vybírat. K dispozici jsou vám desítky druhů rostlin, jejichž semínka jsou ke klíčení maximálně vhodná. Za všechny jmenujme třeba řeřichu, hrách, slunečnici, mungo fazole, ředkvičku, čočku či sóju, ale v nabídkách speciálních obchodů se semínky na klíčení najdete mnohem bohatší výběr. Časem si jistě všechno vyzkoušíte, a přijdete na to, jakou rostlinu zvolit, abyste si vypěstovali lahodnou zásobu křupavých klíčků.

miska na klíčení

A o vaši bohatou úrodu jde v tomto případě především. Klíčky mladých rostlinek jsou doslova nabité vitamíny, minerály, enzymy a také dalšími důležitými výživově hodnotnými látkami, které v žádném doplňku stravy nenajdete. Nacházejí se zde v maximálně chutné a dobře stravitelné podobě, takže si je můžete užít buď jako samostatné jídlo, přílohu anebo součást různých salátů.