Závada na počítači

U stolních počítačů, notebooků a dalších elektronických přístrojů to může přijít dříve, než se nadějete a je hodně jisté, že vás to zaskočí. Co sakra s tím?

Inu, nic. Samozřejmě, že je dobré nejprve mrknout na zásuvku, tedy změřit, zda tam vůbec jde proud. Že nevíte, jak se to dělá a stejně nemáte měřák, hm, to vůbec nevadí. Vezměte notebook nebo prostě přístroj a zapojte jej jinde. Jinými slovy, vyzkoušejte jej v jiných zásuvkách. Pokud pojede, je zrada v zásuvce původní a budete to muset opravit. Tedy ne vy, elektrikář, pochopitelně. Ovšem pokud se přístroj nerozjede ani v jiných zásuvkách, je to špatné.

lapto

Některá literatura doporučuje vyzkoušet jiný kabel. Pokud jste si jisti, že do notebooku pouštíte stejné napětí a proud, můžete to udělat. U stolního počítače je to jedno, tam je šňůra stejná. A opět, když se rozjede, je to v přívodu, pokud ne, máte jistotu, že je závada uvnitř počítače.

Nyní nastává vícero možností. Sami byste měli vědět, zda je to starý stroj, který už nemá smysl ani oživit. Pokud to nevíte, volte možnost dvě, a to je prostě předání přístroje do rukou odborníků. PC servis Kolín jich má nepočítaně a všichni se vám budou rádi věnovat. Zde se tedy dozvíte, zda ještě má cenu se zabývat opravou, která by vás mohla přijít na cenu nového počítače, nebo ještě více. Navíc nemusí být dostupné potřebné součástky, takže se to většinou nedoporučuje. Zde vám pak klidně poradí v tomto případě i při výběru nového přístroje.

základní deska

Ovšem většinou se výše popsaná situace moc nevyskytuje a opraváři se pokusí váš přístroj uvést do původního stavu, což oni umí a poměrně rychle. Cenu opravy vám odhadnou ihned při přijetí přístroje a pokud by se nějak měnila, budou vás kontaktovat na telefonním čísle, které jim necháte.

Nuže, pak si jen počkáte, až bude oprava hotova a vy zase budete mít svůj počítač či něco jiného doma.