Zdravé mlsání

Při sledování televize si každý rád dá nějakou mňamku, která mu zpříjemní požitek z filmu. Klasikou bývají slané chipsy. Zdravější alternativou pro slané mlsání jsou oříšky. Ať už naturální nebo s různými příchutěmi. Co když nás ale hodní mlsná? Chuťové pohárky jistě utěší čokoláda nebo sušenky. Ovšem později nás může začít hlodat svědomí z prohřešku. Pro milovníky sladkého je tu ale zdravá varianta. Mandle v čokoládě Vesela-veverka je výborná pochutina, která zlepší den každému milovníkovi ořechů.

mandle v čokoládě

Proč je dobré zařadit madle do jídelníčku? Ořechy celkově jsou právem označovány jako superpotraviny. Skýtají nepřeberné množství benefitů pro naše zdraví. Mandle ve srovnání s ostatními skořápkovými plody jsou plné živin a látek prospěšných pro lidský organismus. Obsahují velké množství minerálních látek i vitamínů. Jsou zdrojem vitamínu E, který je skvělý antioxidant. Nalezneme zde i vitamín B, železo, zinek, vápník a fosfor. Pravidelná konzumace může pomoct předcházet některým onemocněním jako infarktu, rakoviny nebo Alzheimerovy choroby. Mandle podporují činnost mozku, udržují zdravou hladinu cholesterolu a nabíjí organismus energií. Jsou přirozeně bez obsahu lepku, takže si je mohou vychutnat ti, kteří trpí celiakií.

Svrchní část může být z různých druhů čokolád. Od hořké přes mléčnou až po bílou. Čokoláda ukojí vaše chuťové buňky a zklidní vaši mysl. Hořká čokoláda je zdravější varianta z důvodu nižší koncentrace cukru. Jaký je mezi čokoládami rozdíl? Hořká obsahuje nevětší podíl kakaové sušiny. Toto množství udává procento na obalu tedy 70% čokoláda, 80% čokoláda atd. Mléčná čokoláda, jak již název napovídá, obsahuje mléko a tím dodává jemnější chuť celému výrobku. Bílá čokoláda neobsahuje kakaovou hmotu, nýbrž jen kakaové máslo, které není tmavé a tím je docíleno světlé barvy čokolády.

mandle v různé čokoládě

Mandle v čokoládě si můžete rozdělat k filmu či seriálu na zpříjemnění večera. To není jediná příležitost, kde tuto sladkost konzumovat. Je to skvělá energetická vzpruha, která vám pomůže na dobrodružném výletě. Vezměte si balíček ke svačince a dobrá nálada je zaručena. Takto upravené mandle potěší i návštěvu, které to můžete nabídnout na zobání při konverzaci.