Bydlení ve stylu Provence

Oblast Provence v jihovýchodní Francii představuje osobitý styl bydlení, který si můžete velmi snadno přenést i do svého interiéru. No řekněte sami, kdo by se nechtěl obklopovat vůní levandule a přírodních materiálů, které jsou dovedeny k dokonalosti za pomoci neotřelých doplňků.

lampa-exklusiv-biloseda-22-22-23cm

Barvy, které si zamilujete
Chcete svůj interiér stylizovat do Provence stylu? Základ budou tvoři barvy na stěnách v neutrálních barvách nebo odstínech fialkové a levandulové. Styl Provence se stal jedním ze symbolů francouzského venkova a pro svou osobitost se postupně zabydlel v koutech celého světa. Přírodní materiály, jednoduchost a světlé barvy v sobě snoubí romantický interiér, který si musí zamilovat snad každý.

Krom fialové barvy je v oblibě pastelově modrá nebo zelená, kterými jsou nejčastěji natřeny okenice, dveře a další doplňky. Dekorace bývají povětšinou velmi úsměvné a vytvářejí v nás pocit láskyplného a kouzelného interiéru. Květinové přehozy, dekorativní lampy, smaltované nádobí, bílý nábytek či keramický anděl postavený na nenápadné komodě. To vše a mnohem víc je pravý Provence styl.

andilek-bily-stribrna-kridla-10-cm-4-ks

Přírodní materiály
Pro styl Provence představuje základní prvek masiv, který je následně opatřen nátěrem v pastelových barvách. Ovšem nejedná se o masivní nábytek v pravém slova smyslu, jednotlivé kusy vypadají díky prohnutým nohám a zaobleným rohům velmi elegantně a decentně.

Tento jemný francouzský styl vévodí v kuchyních, kde jsou k vidění bílé obklady či otevřené skříňky, které nabízí prostor k vystavení nádobí. Masivní dřevný stůl zase vkusně dozdobí lněný ubrus a váza jak jinak než s čerstvě utrženou levandulí. Nesmíme opomenout komodu, která už nepatří zrovna mezi nejmodernější kousky. Provence je zkrátka životní styl, který nemusí být po chuti každému, ale přivábí k sobě vůni dálek azurového moře a čerstvě utržené levandule.