Jak vybrat správný zubní kartáček?


Vzhled zubů trápí nejednoho člověka, zvláště pak v případě, kdy se ocitá ve společnosti. Často jsou problémy se zuby způsobeny s nevhodnou či žádnou péčí. Protože vzhled zubů můžeme do jisté míry ovlivnit, měli bychom čištění a celkové péči věnovat zvláštní pozornost. Začít můžeme s výběrem správného zubního kartáčku.

Každému vyhovuje jiný typ zubních kartáčků, nikdy by však jejich používání nemělo ohrožovat zdraví vašich zubů či dásní. Jestliže máte specifický problém, jako jsou rovnátka, zaměřte se na speciální kartáčky, které vám usnadní čištění. Při výběru vhodného kartáčku na zuby se zaměřte na všechny důležité vlastnosti.

Hlavička kartáčku

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že hlavička kartáčku nebude ovlivňovat čištění zubů, opak je pravdou. Zvláště pak u dětí, jejichž kartáček by měl mít odpovídající hlavičku, aby bylo možné pohodlně vyčistit všechny zuby.

čištění zubů

Štětiny

Nepochybně nejdůležitější část zubního kartáčku. Kartáček na zuby Dentalescure by měl obsahovat dostatečné množství štětin, které by měly být rovně střižené. Při výběru tvrdosti štětin dávejte přednost jemným až velmi jemným štětinám, které nepoškozují sklovinu a jsou citlivé k dásním. Jestliže trpíte na větší usazovaní zubního plaku, je vhodnější používat kartáčky s tvrdšími štětinami. V případě měkkých štětin totiž nedochází k silnému tření dásní a proto ani k dostatečnému odstraňování zubního plaku.

zubní kartáček

Rukojeť

Vhodná rukojeť by měla být rovná, čímž se lépe hlídá správný úhel čištění. Dále by měla být dostatečně dlouhá a pevná, aby držení bylo pohodlné. Na materiálu, který byl použit na výrobu rukojeti příliš nezáleží, jak plastové tak i dřevěné materiály odvádějí stejnou práci. Výhodou dřevěného kartáčku je jeho snazší recyklace. Dřevěný kartáček je vhodné udržovat neustále v suchu, protože vlhko může způsobit nevzhledné zčernání dřeva.