Double cleansing – záchrana pro vaši pleť?

Co to vlastně je double cleansing? Jedná se o tzv. dvojité čištění. Skládá se tedy ze dvou kroků, které si nyní představíme.

1. krok – olejový čistič

Většina lidí s mastnou pletí se začnou při pohledu na tento krok chytat za hlavu s tím, že něco olejového si přeci nemohou dat na svůj mastný obličej. Ale double cleansing je vhodný pro všechny typy pleti, včetně té mastné. První krok se skládá z přípravku, který v sobě skrývá hydrofilní oleje, které jsou snadno smývatelné vodou a nenechávají na pleti mastný povlak. Aplikují se suchými dlaněmi na suchou pleť, a po chvilce masírování se doporučuje ruce namočit a v masírování pokračovat. Olej se přemění na jemné mléko, které je na pleti velmi příjemné. První krok spočívá hlavně v tom, že spolehlivě dokáže rozpustit make-up a SPF. Jedná se totiž o mastné produkty, které se nejlépe rozpustí právě v olejových přípravcích.

Pro tento krok můžete použít odličovací oleje, odličovací mléka nebo dvoufázové odličovače. V poslední době jsou hodně oblíbené odličovací balzámy.

odličování

2. krok – čistič na vodní bázi

Druhý krok obsahuje čistící přípravek, který je naopak na vodní bázi. Po prvním kroku máte pleť zbavenou make-upu, SPF a zbytků krému. Teď zbývá vyčistit do hloubky samotnou pokožku. Pečlivě vmasírujte vhodně zvolený přípravek do pleti a poté smyjte. Můžete použít i čistící kartáček, ale pozor, pokud trpíte na akné. Můžete si kartáčkem roznést bakterie dále po obličeji. Tyto čistící produkty najdete obvykle ve formě čistícího gelu, pěny či krému. Záleží jen na vašich preferencích.

Skincare

K čemu je dvojité čistění dobré? Pokud si takto odlíčíte obličej každý večer, máte jistotu, že na pleti nezůstala žádná nečistota. Zmírníte ucpávání pórů a následné tvoření akné. Zbavujete pleť odumřelých buněk a přes vaši dokonale čistou pleť se budou daleko lépe vstřebávat další aplikované produkty, jako sérum nebo krém. Double cleansing je vhodný pro všechny typy pleti, jde jen o to vybrat vhodné přípravky pro vaši pleť.