Jídlo pro pozitivní pocit

Láska prý prochází žaludkem. Co je vlastně na tom pravdy? Podíváme se na rčení, které nás provází životem. Mnoho složek potravy dokáže pozitivně ovlivnit naše pocity. Někdo si možná řekne, že toto rčení musel vymyslet nějaký chlap, který vážně miloval jídlo své milé. Ale opravdu jsou potraviny, které dokáží navodit pocity štěstí anebo zlepšit třeba sexuální život. K těm potravinám, které nabuzující štěstí patří čokoláda a kakao. A to díky látce tryptofan, která se podílí na vzniku hormony serotoninu. A co v našem tento hormon způsobuje? Hormon nám výrazně ovlivňuje nejen náladu. Dobrá nálada samozřejmě velmi výrazně ovlivňuje vztah.

štěstí

Přece doma nechcete mít bručouna. Ne moc lidí mají rády rybí. Ale pokud chcete obohatit svoje tělo o tryptofan měli byste svůj jídelníček obohatit o lososa, makrelu nebo třeba tuňák. Ryby samozřejmě obsahují i vitamín D o kterém je také známo, že je nositelem dobré nálady. A co třeba banány? Bingo opět skvělá potravina, která opět obsahuje tryptofan. 

zelenina

I pohyb může zaručit skvělou náladu. Díky pohybu se do těla vyplavuje Endorfin, který je nositelem dobré nálady a samozřejmě pohody. Slyšeli jste někdy o hormonu neřesti? Víte, o jakém hormonu se toto tvrdí? Pokud hádáte, že se jedná o Dopamin tak jste to uhodli. Proč neřesti? Protože nejvíce se uvolňuje při sexu. Ale aby se mohl uvolňovat je potřeba svůj jídelníček obohatit o vajíčka, celozrnné pečivo a mléčné výrobky. 

Je obecně známo, že lidi, kteří své tělo trápí různými dietami a omezují přísun energie trpí úzkostí a špatnou náladou. A to přece nechcete. Proto štíhlí můžete být a zdravě u toho jíst a díky tomu mít skvělou náladu a tím i mít pozitivní vliv na svého partnera. A že má rád řízek a bramborový salát nebo svíčkovou s šesti? Pokud mu toto jídlo uvaříte s láskou jednou za čas budu Vás milovat ještě více.