Pojďme na to krok po kroku

V první řadě se dejte do hledání manuálu k vašemu automobilu. Ten má stoprocentní poradní hlas v základní linii. Moderní vozy jsou totiž velmi komplikované a mají hned několik zdrojů světla. Laik se v nich jen velmi těžko dokáže vyznat.

Příručka vám poradí, který typ žárovky je vhodný právě pro váš vůz. Po jejím vyjmutí si můžete přečíst na patici, kterou použít. Ve většině případů se jedná o H7 či H4.

světlomet cadillacu

Můžeme se také setkat s halogenovým, xenonovým a LED osvětlením. Důležité je nikdy právě tyto typy https://www.lightpark.cz/autozarovky/ nezaměnit. Mohli byste tak svému miláčkovi značně uškodit. Někdy se vyplatí nechat celou výměnu na odborníkovi.

Jak poznat jejich kvalitu

Při samotném výběru se řiďte ověřenými značkami, které nabízí tu nejvyšší kvalitu za přijatelnou cenu.Levnější varianty vám totiž nemusí tak dlouho vydržet a přece nechcete řešit každý půl rok výpadek ve svícení. Jako další vodítko při nákupu pak slouží garantovaná homologace. Zda toto osvědčení daný výrobek má, zjistíte na krabičce nebo na patici. Věnujte tedy pozornost označení E + kód země. Jen pro informaci, pro Českou republiku platí E8.

světlo jeepu

Nakupujte proto osvědčené výrobky, které jsou ekonomické, výkonné a přesto velmi propracované.

Jakou vybrat barevnou škálu

Někteří řidiči milují barvy a především muži vsází jednoznačně na modrou. V tomto případě však není nejvhodnější, protože může být přímo ohrožena naše bezpečnost. Hlavní problém tkví v tom, že modrá nedostatečně osvítí vozovku a vy tak nemáte dokonalý přehled. Nejde přece jenom o váš život. Proto je u nás tato barva také zakázaná. Jediná povolená volba, kterou se musí řídit všichni, je světle bílá.

vlastní BMW

Světelný tok by se měl pohybovat okolo 15 000 lumenů. Proto zůstaňte právě v tomto spektru. Ani jej nepřekračujte, ani nesahejte po zařízeních, která jsou hluboko pod ním.

Pokud si stále nejste jistí svojí volbou, oslovte raději odborníky, kteří vám ukážou tu správnou cestu.