Dekorace do malého bytu

Mít jednou vlastní byt si přeje už od puberty každý mladý člověk, který bydlí u rodičů. A když se už s odstupem času k tomu dopracuje, je důležitý nejen výběr samotného bydlení, ale i jeho útulný prostor. Pokud vaše volba padla na (pro začátek) malý byt, věřte, že i s ním jde udělat velké plány.
kaktusy na okně.jpg

Dekorace dělají celek

Mimo toho, že vám dá zcela určitě velkou práci pořídit si vybavení, které by odpovídalo vašim představám, nedílnou součástí bydlení jsou i jeho doplňky. Prostory malého bytu jsou poměrně omezené a nesmíte zapomínat, že všeho moc škodí. Pokud si každý volný prostor zaskládáte nějakým doplňkem, který má sloužit jen na parádu, váš byt bude působit chaoticky a neuklizený.
Jak ho tedy zútulnit tak, aby byl vkusný a harmonický?
·        Fotografie nic nezkazí!Právě naopak, fotografie, které jsou na zdi nebo na polici v rámečku, jsou dobrou volbou pro jakýkoliv byt. Udělají z vašeho bytu domov, a po tom určitě toužíte.
·        Se závěsnými dekoracemi opatrně!Pokud vás láká pověsit si doma nějaké tématické dřevěné nebo jakékoliv jiné doplňky, udělejte to s rozumem. Do každé místnosti si dejte maximálně jeden větší předmět, který bude působit smysluplně a elegantně.
·        Kytky domov nejen ozdobí, ale i provzdušní.Mějte ovšem na paměti, že je potřeba se o ně starat. Jestli jste se už rozhodli pro nějaký druh rostliny nebo květiny, vyberte takovou, která je nenáročná na její starostlivost. A také nesmíte zapomínat na to, že časem může nabrat vaše rostlina větších rozměrů a zabrat vám doma zbytečně moc místa.
·       Sošky a předměty, které patří na poličku příliš nesbírejte.Působí totiž jako klišé a jsou to odjakživa jen lapače prachu, které k ničemu účelnému neslouží. Pár (pro vás cenných) si vystavit samozřejmě můžete, ale nedělejte z toho tradici.
stejné hodiny.jpg
Čemu se raději vyhněte obloukem?
1.     Umělé květiny– dnes už opravdu nejsou vybraným dodatkem pro žádný domov.
2.     Plakáty– přece už nepatříte mezi „náctileté“, abyste je měli doma na zdi jako za mlada.
3.     Sběratelské předměty– jestli jste nesmrtelný sběratel všeho, co lze někdy ještě použít, věřte tomu, že se to ve vašem bytě bude válet i další roky bez povšimnutí, a tak co nepoužíváte – určitě vyhoďte!