Internet je dobrý sluha, ale špatný pán

Když se vrátíme o dobrých dvacet let zpátky, vzpomeneme si na doby, kdy se internet využíval mnohem méně. Obvykle byl používán k vyhledávání informací, ačkoliv jich tolik ještě neobsahoval, či psaní e-mailů. Dnes však zasahuje do všech oblastí lidského života, a spousta lidí je na něm závislá. Nejvíce to poznají ve chvíli, kdy z důvodu elektrického výpadku přestane internet na chvíli jít, a lidé začnou panikařit. Internet je totiž dobrý sluha, ale zlý pán, který nutí lidi, aby se k němu stále vraceli.

vyhledávání na internetu

Když to nevím, použiju Google

Zajímá vás, kdy má ta, či ona prodejna otevřeno? Zjistíte to pomocí pár kliknutí. Chcete zjistit co vám to na zahradě létá za ptáka? Google pomůže. Hledáte recept na dobré jídlo? Na internetu jej seženete v mnoha podobách, i s komentáři těch, kteří jej již zkoušeli. Zatímco dříve se lidé setkávali, či si volali, když je něco zajímalo, dnes už se vyhledávají i ty nejmalichernější informace na internetu. Do jisté míry to tedy omezuje komunikaci mezi lidmi, na druhou stranu je to zdroj větší svobody. Alespoň potud, dokud máte přístup k internetu.

otevřený laptop

Poznávání lidí

I seznamování se změnilo svůj půvab, a to právě kvůli internetu. Nyní už nemusíte trávit dlouhé hodiny rozhovory, abyste druhého poznali, a něco o něm zjistili. Stačí zadat jeho jméno do vyhledávače, a po chvíli před sebou vidíte veškeré jeho sociální sítě, blogy, dokonce i spoustu rejstříků. Ačkoliv je to v některých případech bezpečnější, ubírá to možnosti komunikace, jelikož si vše přečtete, a pak už se nemáte na co ptát.

Nákupy

Nákupy jsou díky internetu snazší. Nejen že si vše můžete objednat z pohodlí domova, a pak prostě počkat, až vám to někdo přiveze. Na internetu si na každý produkt najdete recenze, a tedy víte, co kupujete. A co se zkoušení oblečení týče, na to se mnohdy vztahuje třicetidenní lhůta, takže jej můžete vrátit, pokud vám nesedí. I objednávání hotového jídla je jednodušší, jelikož už nepotřebujete žádné letáčky, z nichž byste vybírali. Stačí vám vyhledávač, a zjistíte, jaké restaurace ve vašem okolí rozvážejí. Za pomoci aplikace se pak nemusíte obtěžovat ani s telefonováním, nebo hledáním drobných. Stačí pár kliknutí, a jídlo máte objednané, i zaplacené.