Není jedno, čím svítíte

Ještě relativně nedávno patřily klasické vláknové žárovky mezi tradiční vybavení nejen domácností, ale rovněž i kanceláří a jiných typů pracovišť. Časy se však mění a dnes je prakticky v žádném obchodě neseženete. Důvodem jsou technologie, které v tomto směru výrazným způsobem poskočily, díky čemuž máme dnes na výběr daleko lepší zdroje světla, které nejenže nemají tak vysokou spotřebu, ale rovněž disponují mnohem vyšší životností.
žárovky v řadě

Ušetřete

Životnost pouhopouhých dva tisíce hodin je jedním z důvodů, proč dnes je tak těžké na vláknovky narazit. Většina z nich je poškozená nebo prasklá. Tento typ žárovek totiž vytvářel hodně tepelné energie, což mělo neblahé následky. Nejenže se prakticky nedaly holou rukou vyšroubovat těsně po jejich vypnutí, ale také rády praskaly. To nové typy žárovek s technologií LED jen tak samovolně neprasknou. Generují totiž mnohem méně tepelné energie a tudíž nejsou tak náchylné k sebezničení.
žárovky v řadě

Můžete je rozmístit všude

LED žárovky se dají, stejně jako jejich starší kolegyně, našroubovat prakticky kamkoliv. Můžete je tak mít všude v bytě. Pokud třeba v předsíni nebo v kuchyni svítíte zářivkou, lze ji snadno zaměnit za LED trubici. Stačí si pořídit jen rozměrově totožný typ. Určitě se nevyplatí na Led světlech šetřit. Platí zde totiž klasická přímá úměra – čím více moderních zdrojů světla nakoupíte, tím více uspoříte. Když takhle osvětlíte celý byt, případně dům, můžete si být jisti, že to na konečném vyúčtování rozhodně poznáte.

Jiné druhy

Samozřejmě, že existují i jiné druhy úsporných žárovek, které využívají trochu jinou technologii, ale pokud si spočítáte poměr cena/výkon, zjistíte, že LED světelné zdroje se prostě vyplatí nejvíce. Co se týče ceny, patří sice spíše mezi ty dražší, ale jejich životnost, která může dosáhnout až 30 000 hodin, kombinovaná s jejich nízkou spotřebou z nich dělají absolutní vítěze.