Jak na jarní úklid kosmetické taštičky?

Ke vší škodě je obsah kosmetické taštičky často opomíjen a málokdy udržován. Využijte přicházející jarní dny a proveďte důkladnou čistku všech kosmetických produktů. Prošlé produkty nebo nemyté štětce totiž dokážou na pleti vytvořit nepěknou paseku. A to jistě nechcete, že? Tak jdeme na to.

1) všechny produkty vyndejte a vyskládejte vedle sebe

Všechny kosmetické produkty vyndejte z taštičky a přehledně vyskládejte vedle sebe. Poté můžete začít třídit. Prošlé produkty nebo i ty se změnou barvy nebo zápachem, bez milosti vyhoďte. Načaté produkty, ale nepoužívané dejte stranou a darujte třeba kamarádkám. Budete překvapená, jak málo vám toho zbyde a s jakým minimem produktů, dokážete vykouzlit hezký make-up. Navíc vytvoříte místo pro nové kosmetické zkrášlovače.

kosmetika

Jak dlouho vydrží aneb malá nápověda

  • řasenka: 3-6 měsíců
  • korektor a make-up: 6-8 měsíců
  • rtěnka, lesk na rty, oční stíny a kompaktní pudr: 12 měsíců
  • tužka na oči a konturovací tužka na rty: 18 měsíců

krém

2) vyčistěte štětce a houbičky na make-up

Kosmetické produkty bychom měly, nyní se vrhněte na mytí štětců a houbiček na make-up. V těch se totiž během používání začínají usazovat bakterie a nečistoty. Odtud už je pak jen krůček k pupínkům, zanícené pleti nebo vyrážce. K důkladnému vyčištění postačí jen teplá mýdlová voda do které štětce a houbičky ponoříte a ručně umyjete. Čisté produkty pak nechte uschnout na podložce nebo ručníku. Tuto očistu byste měla provádět ideálně 1x měsíčně. V drogeriích a parfumeriích seženete i speciální čističe na kosmetické štětce. Stojí okolo 100Kč a jsou jednoduché na používání. Štětce totiž postačí jen postříkat a nechat uschnout.

Své pleti věnujte maximální péči, aby byla zdravá, krásná a hebká. Stejně jako byste nejedla zkažené nebo nelibě vonící potraviny, nedávejte si na pleť prošlé produkty.