V čem je možné soutěžit?

Na tom, že někdo každé druhé odpoledne jde hrát fotbal není nic zvláštního, ale existují i takové sporty, o kterých ví pouze malá zasvěcená skupina a ostatním se nechce věřit, že vůbec existují. Mezi takové sporty patří jistě skibobbing. I přes to, že se předmět, se kterým se závodí nazývá skibob, jedná se spíše o cyklistické kolo zkřížené s lyžemi, ty jsou připevněny místo kol. Sport je to poměrně rozšířený, dokonce má svou vlastní Mezinárodní federaci. Opravdovou raritou je ale podvodní obrácený hokej.  Tento typ se hraje pod zamrzlou hladinou, kdy se hráči pohybují zespoda pod ledem, obráceni hlavou dolů. Existuje ale také „letní verze“, která se hraje jednoduše jako běžný hokej, ale pod vodou. Sport vznikl ve Velké Británii a Českou republiku v něm zastupuje tým z Českých Budějovic.

fotbalový míč

      A nyní ze severu Evropy. Ve Finsku vznikl sport, který nese jednoduše přeložitelný název: nošení manželek. Pod tímto názvem se schovává přesně to, co si ihned představíte. Dvojice musí v co nejkratším čase překonat 250 metrů dlouhou trasu s různými překážkami a nástrahami.

      Snad každý si mohl během hodin plavání vyzkoušet, jaké to je skočit placáka. Pro málokoho to byl příjemný zážitek, ale pro toho, koho by to třeba jen zaujalo, je tu možnost soutěžit i v této disciplíně. Obvykle páni s pěkným najezeným břichem závodí o to, kdo skočí lepšího placáka a při tom vystříkne větší množství vody.

běžecké dráhy

      Volejbal, gymnastiku, fotbal a tanec v sobě kombinuje sport s názvem Bosaball. Vybavením pro tuto aktivitu je nafukovací hřiště, síť, klasický volejbalový míč a dvě družstva po několika hráčích. Tento sport se nejlépe hraje v létě na pláži s partou kamarádů.

              Takto je patrné, že sport nemusí být nuda a je poměrně jednoduché začít být fyzicky aktivní. Stačí trocha fantazie, případně pár přátel a z téměř jakékoli činnosti můžete vytvořit olympijskou disciplínu.