Ztráta mobilu

Existují dvě možnosti. Totiž, že telefon někdo prostě jen někde zapomene. Ta druhá je horší. To je totiž mobil zcizen neboli ukraden.

Pokud je jen zapomenut, je majiteli radno rychle se rozpomenout, kde by to tak mohlo být. Protože pokud je to jen doma na gauči, tak to se nic tak hrozného neděje. Leda by jej našla manželka a uměla odheslovat. To jsou pak v některých rodinách z toho třenice a půtky. Leckde se pak sahá po předmětech převážně hranatého charakteru, ale i na ostré věci broušené do špičky není zapomenuto. Sanitka neb pohřební vůz má poté napilno a v okolí se pějí smuteční zpěvy.

ztracený mobil

Leč, dále od těchto scénářů. Pokud se dotyčný nerozpomene, kde svůj přístroj ponechal, je záhodno jej alespoň na dálku zablokovat. Když už o něj přijít tak co se dá dělat, ale ať nikdo nemá k dispozici bankovní vstupy a tak podobně. Nebo hesla. A vůbec osobní věci. Nu, a pak by měla začít činnost vyhledání telefonu, pokud tu funkci má a je zprovozněná.

Horší případ však je, když je telefon úmyslně a účelově ukraden. Dnešní zlodějíčci funkce najít telefon a na dálku zablokovat velmi dobře znají, a tak než stihne dotyčný majitel jakkoli reagovat, je již telefon upraven tak, aby byl jako nový. Pak jde do prodeje kamkoliv a původní majitel se s ním již nikdy nesetká.

mobil ve tmě

Nejhorší situace je ta, když hned po krádeži dostane do rukou přístroj skupinka zkušených hackerů. Pro ně není potíž mrknout se na účty v bankách a také všude jinde, kde cítí jakékoli peníze. Pokud klient nestačil banku upozornit, může mít smůlu. Banka, lépe řečeno její robotické nástroje a počítačové programy nemají šanci poznat, že není něco v nepořádku. Domnívají se, že vše provádí pravoplatný majitel. Tomu pak zbudou již jen oči pro pláč a hromady dluhů.

Takže si dávejte pozor na své miláčky, aby i vy jste o ně nepřišli. Ztrátu pak řešte ihned bez odkladů.