Sociální sítě

Sociální sítě

Sociální síť Facebook byla založena v roce 2004 Markem Zuckerbergem. Patří mezi největší sociální sítě. Dnes má již téměř 3 miliardy uživatelů po celém světě. Nejvíce uživatelů Facebooku je ve Spojených státech amerických. V současnosti uvažují majitelé Facebooku o změně názvu. V roce 2011 byla k Facebooku založená aplikace Messenger. Uživatelům Facebooku umožňuje posílání zpráv, videí, gifů a hlasových hovorů a videohovorů. Tato služba má 1,5 miliardy uživatelů. 

Logo Facebook

V roce 2010 založili Kevin Systrom a Mike Krieger sociální síť Instagram. Tato americká sociální síť má přes 1 miliardu uživatelů a její oblíbenost stále roste. Twitter byl založen Jackem Dorseym, a jeho třemi společníky, v roce 2006. Jako logo má tato sociální síť ptáčka. Název Twitter se dá přeložit jako „cvrlikání“. Poměrně novou sociální sítí je TikTok. Japonská firma, v roce 2017, odkoupila a poté upravila podobnou aplikaci, a v roce 2018 ji představila pod názvem TikTok. YouTube umožňuje sledovat videoklipy, trailery, videa, filmy a zaregistrovaným uživatelům dovoluje nahrávat a sdílet videa. YouTube byl založen v roce 2005 a v současné době má více než 2 miliardy uživatelů. 

youtube

Američané Brian Acton a Jan Koum založili, v roce 2009, WhatsApp. Tato aplikace se stává stále populárnější. Díky ní si mohou uživatelé, bezplatně, zasílat textové zprávy, obrázky, videonahrávky, využít hlasových hovorů i videohovorů s lidmi po celém světě. Dnes se WhatsApp pyšní svým velkým počtem 2 miliard uživatelů. Jednou z mnoha dalších sociálních sítí je Pinterest. Tato stránka umožňuje sdílení obrázků. Založena byla v roce 2009. Dnes má kolem 500 milionů uživatelů. LinkedIn je druhou nejpoužívanější sociální sítí. Je to síť profesní a využívají ji firmy, manažeři a nejrůznější odborníci. Sociální sítě používá 3,5 miliardy obyvatel. V České republice je používá kolem 6 milionů uživatelů, což je více než polovina obyvatel naší republiky.