Umíte šít?

Mnoho žen za socialismu, tedy v minulém století, bylo tak zručných, že si samy šily oblečení. Napůl to bylo dáno omezeným sortimentem, který se dal koupit v obchodě a který byl dost mizerný a částečně to byla forma přivýdělku nebo způsob šetření. Na šicích strojích ženy šily jak nové oblečení, tak se přešívaly i staré věci na nové, modernější. Získat módní časopis, nejlépe ze Západního Německa, nebo Burdu, znamenalo polovinu https://prace.bazos.cz/inzerat/78409877/Privydelek.php úspěchu, protože v něm byly často střihy, nebo se daly šaty obkoukat a šikovná švadlenka vyrobila podobný kousek. Látek nebylo také mnoho druhů, ale když člověk obešel vícero galanterií a počkal si až přivezou nové zboží, dalo se přece jen něco vybrat.

šicí stroj

Mnoho žen si šilo i vlastní povlečení. Povlaky na peřiny i polštáře se tak často stávaly svatebním datem pro nový manželský pár. Koupit látku, polyesterové nitě, vlastnit malý šicí stroj a ušila jste si i svatební šaty. V dnešní době už můžeme nakoupit v podstatě vše, co se nám líbí. Obchody jsou plné zboží a co není v obchodě, koupíte online. Jenže mnoho rodin začíná šetřit každou korunu, a tak opět některé ženy vytáhly zaprášené, v koutě zastrčené šicí stroje a opět začaly přešívat staré oblečení, které často stačí jen poupravit, doplnit novým okrajem nebo zúžit či rozšířit a mohou ušetřit docela slušnou částku peněz, kterou potřebují na jídlo a potraviny.

šití

Máte někde na půdě schovaný šicí stroj po babičce? Nebo nevíte, co si přát pod stromeček? Šicí stroj najde uplatnění i dnes v každé rodině. Můžete si ušít šaty nebo sukni, ale můžete i zužitkovat kousky starého oblečení a ušít si třeba patchworkovou deku nebo přehoz. Není nutné vše obnošené hned vyhazovat do popelnice, vše se dá kreativně použít.

Ušít si originální šaty, kalhoty, ale i kraťasy nebo trenky to je koníček, ale i možnost, jak chodit oblečená originálně.