Co by u bazénu rozhodně nemělo chybět

Dnes je takové domácí koupání běžný standard a většinou je má každý, kdo vlastní aspoň menší zahradní pozemek. K tomu patří také příslušenství k bazénu, kdy je některé nezbytné a další si můžeme zvolit dle libosti. Díky tomu se rozšiřují možnosti našich vodních radovánek.color
A. Srdcem je filtrace
Bez ní se prostě neobejdete, proto vybírejte vždy kvalitní pískovou filtraci, která zachytí každou hrubou nečistotu, jako je listí, jehličí, hmyz nebo zbytky trávy. Do vody se dostávají běžnou cestou, takže to není nic neobvyklého. Při samotném výběru se zaměřte na její výkon a délku záruky. Právě dostatečný výkon představuje velmi podstatný prvek, protože při denním užívání bude potřeba přefiltrovat celý objem bazénu. Vybírejte tu s 6cestným ventilem, který umožňuje pohodlnější obsluhu. Kvalitní výrobek pak disponuje výkonovou rezervou pro připojení solárního ohřevu a vysavače nečistot.
B. Vysavač zajistí péči
Takový vysavač vám opravdu usnadní namáhavou údržbu. Na trhu najdete dva typy:
· automatický– po vložení do vody pracuje absolutně samostatně
· poloautomatický– připojují se do filtračního okruhu, mají speciální lopatky a pásy

C. Bez chemie to prostě nepůjde
Slouží především k čištění vody, aby zůstala zdravotně nezávadná. Při nákupu jednotlivých značek se zaměřujte, zda mají všechny zdravotní, hygienické a etické atesty.

D. I bez chloru to jde
Je to sice trochu alternativnější řešení, ale zase čistě přírodní. Naše zdraví nás pak za takovou volbu pochválí. Některé plavce totiž chlór může dráždit v oblasti oční sliznice nebo i pokožky. To bývá častým problémem také u dětí nebo alergiků. Tady je to pak celkem jasná volba. V praxi patří k nejosvědčenějším prostředkům pro bez chlorovou úpravu například UV lampy nebo ionizátory. Můžete se tak pochválit, že šetříte životní prostředí. Výsledkem je čirá voda bez nečistot a mikroorganismů.
Konečně si budete moci bez obav zaplavat a užít si tak krásných slunných dní plných pohody.teplomer