Jak se postarat o vířivku a užívat si v ní koupání celoročně? Co je všechno potřeba udělat?

Koupání ve vířivce si můžete užívat celoročně, což je obrovská výhoda. Jenže koupání si příliš neužijete, když o ni nebudete správně pečovat a čistit ji.

Jak se postarat o vířivku a užívat si v ní koupání celoročně? Co je všechno potřeba udělat?

Zatímco dříve se hojně pořizovaly zahradní bazény, dnes už řada lidí dává přednost raději vířivkám. Je to logické, zatímco bazén je potřeba po sezóně zazimovat, koupání ve vířivce na své zahradě či terase si můžete užívat dále i během zimních měsíců. Jenže podle toho, jak často vířivku používáte, se o ni musíte také starat a není to rozhodně jen tak. Chcete si užívat v čisté a nezávadné vodě? Chcete, aby měla vaše vířivka dlouhou životnost? Pak se připravte na to, že to nebudete mít všechno jen tak bez práce a starostí.

pexels-photo-8844607

Co všechno má vliv na kvalitu vody?

Na kvalitě vody v bazénech ale i vířivkách se odráží celá řada faktorů. Je dobré popřemýšlet i o umístnění vířivky, protože pokud ji dáte například pod strom, můžete počítat s tím, že do ní budou neustále padat například listy a podobně. Všechny nečistoty je samozřejmě nutné síťkou vyndávat, je třeba si uvědomit, že ani filtrace nemůže pobrat všechny nečistoty. Voda se může začít kazit velmi rychle, je to dáno i okolní teplotou nebo tím, jakou teplotu sami ve vířivce udržujete, filtrace se musí pravidelně pouštět, stejně tak se musí využívat pravidelně čistících a dezinfekčních prostředků. Ty by měly být výhradně určené pro péči o vodu, která má více stupňů, což má právě voda ve vířivkách. Mějte na paměti, že stačí zapomenout párkrát a voda může zezelenat. Pozdější čištění zakalené vody s řasami je obtížné a zdlouhavé.

pexels-photo-7365466

Výměna vody a čištění

O vodu se staráte dobře, a přesto není vaše vířivka úplně v kondici? Ona samotná péče o vodu není samospasná. Vodu je určitě nutné měnit a to až několikrát ročně, intervaly se odvíjí od toho, jak je moc vířivka využívaná, většinou je to sezónní záležitost, že je třeba vodu vyměnit, ale obvykle poznáte i vy sami. Čištění vířivky pak provádějte vždy, když vodu vypustíte, je nutné omýt ji a vyčistit, tím se myslí stěny vířivky a všechny kouty. Nutná je i údržba filtru a technologie, která vířivku pohání. Pokud je to na vás příliš složité, můžete využít servisu odborných firem.

Vířivka nabízí nejen koupání, hlavně se skvěle zrelaxujete a odpočinete si. Je však nutné, aby voda byla čistá a hygienicky nezávadná.