Myšlenky utváří náš život, ať chcete nebo ne

Síla pozitivního myšlení. Slyšeli jste někdy takový pojem? Řada z vás určitě ano. Drtivá většina lidí toto považuje za naprostý výmysl lehkomyslných lidí, kteří prodávají svoje líbivé pozitivní řečičky za těžké peníze, oblbují tím ty jednodušší, a mají se díky tomu velmi dobře. Určitě se najdou i tací, kteří využívají neznalosti a skepse. Nicméně je vědecky dokázáno a potvrzeno, že vliv myšlenek na život opravdu není zanedbatelný.

meditační poloha

V práci se vám nedaří, dostali jste výpověď, místo vás povýšili někoho úplně jiného, vyhodili vás ze školy, partner se s vámi rozešel, pohádali jste se s rodiči, máte pocit že vás děti nenávidí, neustále všude slyšíte a čtete, co všechno se zdražuje, všude se už dva roky řeší jen covid, po cestě jste píchli gumu u auta, někdo vám auto nabořil na parkovišti, zkrátka jste přesvědčeni, že váš život je jedna velká tragédie? Jak často myslíte na ty špatné věci, které se vám dějí, a které vám přihodit můžou? Je mnohem snazší myslet na špatné věci a pořád si jen na něco stěžovat. Udržet si dobrou náladu za každé situace je nesmírně těžké. A myslet na to lepší i ve špatných situacích je ještě těžší. Zkrátka myslet dobře není nemožné. Jenže to chce hodně trpělivosti. Nic totiž není hned. Zamyslete se nad tím, jestli by nestálo alespoň za zkoušku začít myslet trošku jinak. Jak na to?

meditující žena

  • Nepřemýšlejte. Samozřejmě přemýšlet musíte. Ale nadměrné přemýšlení o tom, co by se mohlo stát, je cesta do pekla.
  • Nenechte se ovlivňovat tím, co si o vás myslí ostatní. To co si o vás myslí někdo jiný je čistě jeho problém a rozhodně ne vás. Neřešte názory jiných na vaši životní cestu.
  • Relaxujte. Dnešní doba je bohužel velmi uspěchaná, a spousta lidí musí neustále něco dělat. Naučte se vypnout a odpočívejte.
  • Netrapte se neúspěchy pořád dokola. Ano, neúspěchy jsou součástí našeho života. To jsou ale i úspěchy. Nedávejte prostor myšlenkám jen na to špatné.
  • Myslete na to, co chcete. Soustřeďte se na hezké věci, které v životě chcete, ale neupínejte se na ně. Chcete nové auto? Vážně na něj nemusíte myslet nonstop.
  • Něco si o tomto životním směru přečtěte. Vyhledejte někoho důvěryhodného, kdo se tímto zabývá. Pomůže vám vydat se správným směrem.

Určitě nemůžete čekat, že hned zítra vyhrajete hodně peněz nebo potkáte osudovou lásku. Nicméně si pozitivním myšlením můžete pomoct. Věřte v to lepší a váš život se stane lepším.