Jak se vyrovnat s rozchodem?

Každý z nás doufá, že k tomu nikdy nedojde. Rozchodu se bojí téměř každý, ať jste muž anebo žena. Občas nastanou situace, kdy k rozchodu dojde, aniž byste vy sami chtěli, ale musíte rozhodnutí svého partnera respektovat, jindy mohou nastat situace, kdy rozchod ani jeden z vás nechce, ale vzhledem k okolnostem a vyvíjejícímu se vztahu, je rozchod nejlepší řešení.  

Smířit se s rozchodem není vždy jednoduché. Některé neshody mohou být poměrně komplikované, bolestivé a plné negativních emocí a v horším případě i hádek, urážek a pomluv. Co dělat, abychom se přes ten bolestivý rozchod dostali co nejdříve a nejlépe?  

Hádka

Vybreč se a přijměte fakt, že to tak je 

Potlačovat emoce není dobrý nápad. Ať se je snažíte potlačit sebevíc, dříve nebo později se na povrch dostanou a o to horší průběh potom mají. Zároveň si zkuste nenalhávat, že se jedná jen o špatné období a vše bude lepší. I nezadaný člověk si může užít skvělé rande. Solo Date je čím dál oblíbenější aktivitou. Podívejte se, v čem je sólové rande skvělé a jak si ho dopřát. V případě, že rozchod je definitivní, pokuste se to přijmout jako fakt. Čím dříve tuto skutečnost přijmete, tím dříve se s ní také budete moct vyrovnat.  

Nečekejte zázraky na počkání 

Rozchod prostě bolí, proto nečekejte, že vám bude za dva dny dobře. Dejte si čas. Čas zahojí mnoho ran.  

Vraťte se do běžného života  

Často máme po rozchodu tendence nevylézt z pyžama, být celý den v posteli, brečet s mastnou hlavou, všude kolem nás se povalují posmrkané kapesníky a nepořádek. Udělejte za tím tlustou čáru. Ráno vstaňte, umyjte se, oblečte se, ať se za sebe nemusíte stydět a začněte fungovat. 

Naplánujte si den  

Ukliďte si, ať se doma cítíte co nejlépe a snažte se fungovat tak, jako před rozchodem.  

Najděte si aktivitu  

Aktivitou nemyslíme popíjení v barech, ale zkuste se v průběhu dne zabavit a najít si například nový koníček. Tím že pokryjete volné chvíle, které vám po rozchodu vznikly, se vám výrazně uleví. Navíc je šance, že si začnete nový single život užívat, díky více volnému času pro sebe.  

Udělejte si radost  

Snažte se každý den udělat si nějakou malou radost i kdyby to měla být příjemná procházka, dobrá večeře anebo randíčko s kamarádkou. Malé radosti nám pomohou ukázat, že život s rozchodem nekončí.  

smutný muž

Nebojte se říct si o pomoc  

Rozchod je náročná situace a může se stát, že to jednoduše nebudete příliš dobře zvládat. Nebojte se v tuto chvíli požádat o pomoc odborníka. Není to žádná ostuda a dobrý terapeut vám pomůže toto náročné období překonat co nejlépe.