Pořízení nového pejska

Pořízení nového pejska by nemělo být nerozvážné. Právě naopak měli bychom o tomto kroku popřemýšlet, zdali jej opravdu chceme učinit. Mnoho pejsků totiž končí, vlivem nesprávného zacházení nebo nedostatku času ze strany majitelů, v útulcích a to je velká škoda. Jistě to nebude platit o vašem novém kamarádovi, pokud máte spadeno na konkrétní plemeno jakým je akita inu. Její štěňátka jsou tak krásná, mazlivá a naprosto okouzlující.

Milovníky tohoto plemene bude jistě také zajímat, jaká je vlastně akita inu cena? Cena se stanovuje podle různých specifik. Většinou musíte kontaktovat chovatelskou stanici. Rozhodně neočekávejte, že by takový pejsek stál pár stovek.

akita v bytě

Každý pejsek má navíc své potřeby, takže počítejte s tím, že cena se později navýší o budoucí náklady na veškeré psí jídlo, granule, očkování, potřeby, misky, vodítka, boudu, kartáč a mnoho další podobných potřeb. Nehledě na to, že s pejsky, kteří mají svůj vlastní rodokmen a takzvaně „papíry“, můžete jezdit na výstavy.

Akita Inu je rozhodně plemeno, které má na výstavách úspěch. Cena štěněte s PP je tedy vyšší, ale za to se vám to může vrátit při úspěšných výstavách. Investice se tedy rozhodně vyplatí, protože takového pejska budete mít i na další chov. Pokud má průkaz původu, jistě o něj bude velký zájem ohledně dalšího chovu.

akita pac

Přítel rodiny i kamarád pro děti

Jeho povaha je poměrně mírumilovná, proto se toto plemeno hodí i do rodin s dětmi. Bude jim dobrým kamarádem. S dětmi vychází skvěle, takže se není čeho obávat. Povahou je však na výchovu náročnější. O akitách se všeobecně ví, že jsou tvrdohlavé, takže je potřeba ho opravdu dobře vychovat, pak je všechno v nejlepším pořádku.

Samotné rozhodování o pořízení štěňátka je tedy nesmírně důležité. Je potřeba si dobře rozmyslet, zdali si opravdu chcete takového pejska pořídit.