U vody

Pokud muž do této vášně dává více než polovinu věcí v perexu uvedených, neměl by se ženit. Ony totiž ženy pro tento sport nemají pochopení. Nerozumí tomu, jak může někdo sedět dlouhé chvíle u vody a „čuměním“ na hladinu si léčit nervy. Ano, ony tomu skutečně říkají čumění.

A muži umění, protože ne každý to umí, a ne každý má štěstí. A to už je nyní řeč o úlovcích samotných. Známe to přece. Pan Josef chytil kapra, který má 35 centimetrů. Tedy, řekněme, že jej chytil v říjnu v roce tisíc devět set sedmdesát pět. O rok později má tato ryba již čtyřicet pět centimetrů, za rok má skoro metr a nyní, když to děda vypravuje, jak se s rybou popral, jde o kolos, jež by strčil do kapsy i vorvaně.

Nu, ono je jedno kam až ta latina dospěje, my se spíše podíváme, co zajímá druhé rybáře.

rybáři

Ti jsou zvědavi jen na dvě věci, na co byla ona bájná, skoro sedmi metrová ryba ulovena. Tedy na druh návnady. Kus knedlíku to byl, samozřejmě, ale děda vypráví zaníceně o tajné směsi, kterou míchal o půlnoci na hřbitově, a do které musel přidat kus vlastní krve.

Druhá věc, když tedy první je ona návnada, je nářadí, kterým byla kořist ulovena. Děda se opět rozmluví, lže a kecá, ale nakonec se přizná, aby se neřeklo, že to všechno koupil velmi levně jednou na výletě. Kde?

Rybářské potřeby Brno, povídá děda, a to jediné je z celého vyprávění pravda, protože tento obchod skutečně existuje a skutečně v něm koupíte rybářské potřeby jakéhokoli druhu.

u vody

Na tyto pak můžete chytat co vás napadne a co si umanete. Samozřejmě musíte věci trochu rozumět, a pokud ne, tak vám zde klidně poradí na té nejvyšší odborné úrovni. Také vám budou umět vysvětlit postupy co a jak, pokud v něčem ještě tápete.

Do obchodu nemusíte nijak složitě cestovat, jste-li z daleka a nechystáte se sem rybařit. V klidu si vše vyberte doma a pak jen objednejte. Zboží vám přijde až do bytu.