Proč si vézt na dovolenou s sebou 4 kola na nosiči na tažném zařízení

Jeden z nejzdravějších sportů – kdo jezdí pravidelně na kole, nejen že si vylepší fyzičku, ale hlavně zlepší náladu. Kolo zahání chmury, zbavuje depresí, a pokud sázíte na přírodní krásy, můžeme vás ujistit, že právě Česká republika je cyklistickým rájem. A chcete-li nějaký tip, pro začátečníky a menší děti rozhodně Třeboňsko, pro pokročilejší a zdatnější cyklisty Česká Kanada a Šumava, pro sportovní nadšence třeba Krkonoše.

kolu na okraji pole

Spolehněte se na kola vlastní – jistě, že je možné kola vypůjčit, půjčoven existuje mnoho a pravděpodobně tam, kam se chystáte, nějaká bude. Jenže nebudou to kola vaše, nebudete na ně zvyklí, neznáte jejich technický stav a také nemusí být k dispozici kolo, na jakém byste se rádi svezli.

Spoléhejte na dobrý nosičnosič kol na tažné zařízení pro 4 kola https://www.amsa.cz/Nosice-jizdnich-kol-na-tazne-zarizeni je bezpečně dopraví, kam potřebujete, a navíc nebudete zažívat trable, která se točí kolem práce s nosiči střešními. Umístění kol na střeše znamená, že na ně nebudete za jízdy vidět, což zvýší váš vnitřní neklid a vyvolá dlouhotrvající stres. Nasazovat těžká horská kola na střechu také není „žádný med“, když vám vyklouznou z ruky a spadnou na střechu, máte o „zábavu“ postaráno.

kolo v krajině

Na nákup jedině na kole – ráno bychom se měli na dovolené před snídaní trochu rozcvičit a provětrat a ideální způsob, jak to udělat, je vyjet na kole na nákup do místního konzumu. Můžete si tak přiblížit třeba film Marie Poledňákové „Jak dostat tatínka do polepšovny“.

Jednodenní výlety – cyklisté, co putují více dnů na kolech a vozí s sebou spacáky a stan, se moc nadřou. Lepší je ubytovat se v pohodlí a na kolech se vydávat jen na jednodenní výlety. Cyklobrašny se vám mohou hodit hlavně na svačinu, peníze, doklady, mobil, mapu a nějaké čisté, nepropocené oblečení. Nezapomínejte na plavky, když se cestou budete chtít zastavit např. na pískovně u Suchdola či u Veselí nad Lužnicí.