Problémy sociálních sítí

Proč se dnes všichni na sebe mračí? Lidé jsou plní zloby a nenávisti. Nejvíce nenávisti pociťuji na sociálních sítích, kdy nenávist vzniká úplně z ničeho. Stačí, když jste v nějaké skupině na facebooku a máte nějaký dotaz. Zobrazíte ho na zdi dané skupiny a čekáte na odpověď. Tento dotaz jste ale nepodali z toho důvodu, abyste někoho naštvali, prostě vás jen zajímá odpověď a zkušenosti lidí v dané skupině. Očekáváte tedy odpověď a najednou, se pod vaším příspěvkem zobrazí negativní komentáře, které z vás udělají hloupého člověka a snaží se vás ponížit. Na tento hanebný komentář začne reagovat další člověk, který se vás sice zastane, ale neodpustí si urážku na člověka, který podal onen předchozí hanebný komentář a začne pomalu tento urážející kolotoč. Najednou si uvědomíte, že na váš dotaz vlastně nikdo neodpověděl, s žádnými zkušenostmi se s vámi nikdo nepodělil a vy nevíte vůbec nic.

note-3205466_1920

Proč to ale lidé dělají? Na tuto otázku si dodnes nedokážu odpovědět. Pokud se přeci slušně zeptáte, mohou vám lidé slušně odpovědět. Bohužel tato moje představa je asi v této době nemožná. Lidé se na sociálních sítích urážejí a nadávají si. Místo toho, aby nám sociální sítě umožňovaly jednodušší komunikaci s našimi blízkými a s naší rodinou, stávají se sociální sítě bojištěm. Bojištěm, na kterém se válčí a válčí se takovým způsobem, že nadávky a urážky jsou naší nejlepší zbraní.

messenger-1495274_640

Měli bychom se všichni jako společnosti zamyslet nad tím, jak nám může toto válčení ubližovat. Jak vy můžete ubližovat člověku, který chtěl jen poradit a vy mu místo odpovědí vracíte úder urážkami a ponižováním.  Možná sami pociťujete nízké ego a potřebu povyšovat se nad ostatní. Abych tento článek neskončila jen samými negativy, chci říct, že jsem se setkala na facebooku i s lidmi, kteří umí pochválit a poradit. Prosím nechte se těmito lidmi inspirovat a vždy přemýšlejte, než budete vkládat komentář, zda tímto komentářem někomu neubližujete.