Jak dodat jiskru do vztahu

Vztah neznamená neustálou romantiku

Pokud jste už zažili několikaletý vztah anebo jej právě máte, asi jste se už potkali s tím, že vztah tak trochu zevšední a možná i vyprchá ona prvotní zamilovanost. Na tomto problému už také mnoho vztahů ztroskotalo a možná se to stalo i vám. Vztah ale nemusí ztroskotat na tom, že se vám z druhé polovičky už nepodlamují kolena a o dost více se hádáte a možná vám i občas leze na nervy. To je ve vztazích naprosto běžné, že už není vše zalité sluncem, jak si mnozí myslí, že tak vztah má vypadat. Ono to možná z počátku vypadá ideálně a že se nemůže nic pokazit na vašem zamilovaném vztahu. Zpočátku se vám z druhého tají dech, zběsile buší srdce, podlamují kolena a nemůžete z něho spustit oči. Ovšem i po několika letech se některé páry dokáží na sebe zamilovaně dívat a láskyplně se vodit za ruce. Jak je to tedy možné, že některý vztah prostě zevšední?

pár u moře

Oba musí stále hodně chtít

Nemůžete chtít jen vy, musí chtít oba. Jestliže tak ve vašem vztahu zavládla rutina a vše se u vás odehrává tak nějak mechanicky, pravděpodobně na vztahu nepracujete ani jeden. Ano, na vztahu se musí neustále pracovat, nebo ještě lépe – spolupracovat. Nikdy to není práce jen jednoho. Každá strana si musí uvědomit, že to co dělal a co dával na počátku vztahu, musí do vztahu přinášet i nyní. Pokud opravdu chcete oba do vztahu přinést tu jiskru, která tam byla na počátcích, zkuste si vzpomenout právě na vaše začátky. Co jste dělali a co vám společně přinášelo radost? Možná jste od toho už opustili, ale to, co bylo na počátcích, je důležité udržovat ve vztazích i po letech.

pár muž a žena

Nezapomeňte, že jste si partnera vybrali hlavně kvůli tomu, jaký byl, jak trávil čas a co dělal pro vás právě v tu dobu, kdy jste spolu začínali. Oba se vraťte k těmto společných chvilkám a dělejte pro druhého i drobnosti, které mu budou dělat radost a nezapomínejte na podporu. Partner by nikdy neměl přestat slýchávat, jak pro vás hodně i znamená i po letech.