Vytvořte si vlastní flaušový kabát

Kolem výroby a prodeje oblečení se točí velmi mnoho módních návrhářů a dalších tvůrců, s jejichž návrhy se pak seznamují lidé širokého věkového rozpětí. Oděvy mohou být značkové, s nimiž výrobci sází na kvalitu provedení a vydobyté pozitivní renomé, jiná ošacení se zas snaží konkurovat cenou, mnohdy na úkor kvality. Do třetí kategorie se však řadí lidé, co si nenechají jen tak vnutit cizí styl, „moderní“ střih, či cosi obdobného, co se honosí nálepkou „být in“. Zhotovují si doma podle své vlastní představivosti prakticky cokoli, jen tak pro radost, aby se odlišili od ostatních a měli dobrý pocit z vlastní tvorby.

flaušový kabát

Šít doma na šicím stroji není tak obtížné, jak se zdá, české švadlenky jsou velmi zručné a bylo to známo již za socialismu, kdy domácí výroba oděvů převyšovala kvalitou a invencí běžnou konfekci. Platí to i v dnešní době, kdy jsou značkové kalhoty, bundy, kabáty a další oděvní prvky sevřeny jistou uniformitou, můžete se o tom přesvědčit při procházce městem a zejména při návštěvě nějakého obchodního centra. Vytvořit doma něco zcela odlišného je opravdový dar a kdo to dokáže, má velké štěstí.

dívka ve flaušovém kabátě

Jednou z oblíbených látek, z níž se zhotovují zimní kabáty, jarní a podzimní saka, bundy, mikiny či sportovní pláště kratší délky, je flauš. Je to velmi příjemný a hřejivý materiál, jehož základ tvoří zpravidla mykaná vlna. Někteří lidé si jej pletou s plstí, tomu se ovšem nelze divit, neboť oba materiály se velice nápadně podobají.

Flauš bývá na trhu k dispozici v různých barvách, obvykle mezi nimi nechybí černá či tmavě modrá, tmavě hnědá a šedá, ale hezké flaušové látky jsou i světlé, např. béžové, krémové, žluté, oranžové a okrové. Látka může být se vzorem, nebo zcela od vzorů oproštěna. Zákazníci si k flauši pořizují i vhodnou podšívku, kde se uplatní jemný polyester, luxusní satén nebo hedvábný taft.